NR 480636
STOLAR 6 st, 1900-talets mitt, björk, svartlackerade, klädda med sadelgjord, slitage, skavmärken, fläckar, släppt sadelgjord bitvis (proveniens Professor Otte Skölds sommaratelje Bergsjö Näset Värmland).

Utropspris 1500-2000

3100 kr

LARS LERIN såld för 196 000 kr